• Česko - Slovensko má talent 2022

• Alex Rigó, žiak 6. ročníka, ako sám povedal, chcel skúsiť, aké je to spievať pred publikom. O tom, že ho spievanie baví, sme sa mohli presvedčiť pri prezentácii umeleckých odborov ZUŠ v minulom školskom roku. Deti si s chuťou zaspievali s prezentovanými hudobnými nástrojmi. P. učitelia súkromnej ZUŠ S.Czafrangovej hrali a všetci žiaci sa postupne spevom nesmelo pridávali. Pridal sa aj Alex, ktorému hrali všetky žilky pri známej pesničke „Načo pôjdem domov“. Práve v médiách prebiehala kampaň na súťaž „Česko – Slovensko má talent“. Všetci – dospelí i deti sme ho posmeľovali, aby sa prihlásil aj Alex. Prebehlo mu mysľou, že by bola taká skúsenosť dobrá.

A tak v septembri po nástupe do školy sme sa dozvedeli, že o pár týždňov ho budeme môcť vidieť v televízii – v súťaži Česko – Slovensko má talent. Potešilo nás o to viac, že to bol priamy postup do finále, ktoré sa uskutoční 26.novembra 2022. Pri rozoberaní zážitkov zo súťaže, Alex sa rozhovoril, že to boli „také stresy, aleže takééé, preto aj tá Margita....“.  Alexovi srdečne blahoželáme a budeme mu držať prsty, aby uspel aj vo finále.

• Biela pastelka - poďakovanie

• Vážení spoluobčania.

Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje, že vo verejnej zbierke „Biela pastelka“ sa našim žiakom: Lucke Kajanovej, Miške Kaszášovej, Jožkovi Madleniakovi, Jenifer Rigóovej a pani učiteľke Holečkovej s vašou pomocou podarilo vyzbierať príspevok vo výške 247,50  eura. V mene Únie nevidiacich a slabozrakých vám ďakujeme za spoluúčasť na tomto ušľachtilom čine.

• Vážení rodičia, spoluobčania.

Riaditeľstvo základnej školy v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých organizuje verejnú zbierku na pomoc – Biela pastelka. Túto zbierku budú realizovať žiačky 8.ročníka s pani učiteľkou Holečkovou zajtra t.j. 23.09.2022 (piatok) od 9:30 do 12:30. Môžete prispieť ľubovoľnou sumou.

Ďakujeme za vašu pomoc a podporu.

• Vážení rodičia.

V zmysle § 5 vyhlášky MŠ SR č. 122/1992 Zb. o organizácii školského roka riaditeľka školy udeľuje Riaditeľské voľno na 16.09.2022 (piatok). Žiaci nastúpia do školy v pondelok 19.09.2022.

• Oznam

• Dňa 13. 09. 2022 o 16:30 sa uskutoční plenárne rodičovské združenie v budove ZŠ. Účasť rodičov je potrebná.

• Otvorenie školského roka 2022/2023

• Oznamujeme všetkým, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5.9.2022, t.j. v pondelok o 8:00 hod. v átriu budovy ZŠ Dulovce. Každý žiak je povinný pred vstupom do budovy predložiť prehlásenie o bezpríznakovosti v papierovej alebo elektronickej forme.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.