• O žiackom parlamente

• Na úvod

Vedenie školy sa snaží  deti viac zapojiť do diania na škole.

Preto sme sa rozhodli na našej škole rozbehnúť činnosť Žiackeho parlamentu.

Jeho fungovanie začalo v školskom roku 2017/2018

Od 1. 9. 2017 je v školskom zákone zakotvené, že na plnoorganizovaných školách musí byť žiacky parlament a tvoria ho žiaci 2. stupňa.

V triedach si deti demokraticky volia každý rok svojho zástupcu.

Úlohy žiackeho parlamentu

Cieľ: aktívna účasť žiakov na dianí školy.

• Pomáhať vedeniu školy a zodpovedným učiteľom pri organizovaní spoločných akcií školy poriadaných vo vyučovacom i mimovyučovacom čase.
          • Pomáhať vedeniu školy pri hodnotení zberových akcií školy.
          • Vyhodnocovať správanie svojej triedy. Vplývať na svojich spolužiakov, aby dodržiavali školský poriadok a prevádzkové poriadky učební.
          • Sprostredkovať prenos informácií, požiadaviek, otázok, problémov, návrhov od žiakov z danej triedy na vedenie školy.
          • Oboznamovať svojich spolužiakov v triedach so školskými akciami a činnosťou žiackeho parlamentu.
          • Podieľať sa na vyhodnocovaní súťaží a kontrolovať regulérnosť ich priebehu, vyhlasovať ich výsledky.