• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 08.02. 2023 sa na ZŠ v Hurbanove konalo okresné kolo dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali žiaci : J. Bakmaz, Š. Melíšek, L. Ježová, M. Kaszásová, S. Bandová.   Do aktuálneho ročníka sa zapojil rekordný počet účastníkov. Monotematická časť bola veľmi náročná a bola zameraná na svetové vynálezy od praveku po súčasnosť. Úspešnosť súťažiacich bola dosť nízka. Naši žiaci, i napriek snahe, nepatrili k úspešným riešiteľom. Oceňujem však ich záujem o predmet a snahu reprezentovať našu školu. Držím im palce v nasledujúcom ročníku a rada privítam aj nových záujemcov o históriu.

Mgr. Mária Holečková

• Mladý remeselník

•      Dňa 13. 02. 2023 sme sa zúčastnili súťaže, ktorú organizovala Stredná odborná škola stavebná – Épizeszeti Szakközépiskola Nitrianska cesta 61 v Nových Zámkoch.

Súťaže sa zúčastnil žiak 7. ročníka Patrik Vida a žiaci 8. ročníka, Lucia Kajanová a Jozef Madleniak.

Aj napriek vysokej konkurencií z rôznych škôl  v odboroch stolár, kovoobrábač, elektromechanik a maliar, naši žiaci nesklamali a dosiahli výborné umiestnenie.
            V odbore stolár získal 3. miesto náš žiak Jozef Madleniak a v odbore kovoobrábač, ako jediné dievča v skupine získala 1. miesto Lucia Kajanová.

Žiakom srdečnne blahoželáme a veríme že svoje zručnosti budú naďalej rozvíjať.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

•      Regionálne osvetové stredisko Komárno dňa 9.2.2023 organizovalo recitačnú súťaž  s názvom HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. Našu školu reprezentovali v obvodnom kole vo Svätom Petre  traja žiaci: Elizabeth Mária Bakmaz a Alexandra Blahovská zo 4. ročníka a Samuel Hegedűš zo 6. ročníka. Príjemným prekvapením bolo, že  nikto neprišiel domov s prázdnymi rukami.

Umiestnenia:

I.kategória: 2. miesto: Elizabeth Mária Bakmaz – próza

I.kategória: 2. miesto: Alexandra Blahovská      - poézia

II.kategória: 3. miesto: Samuel Hegedűš            - poézia

Výhercom srdečne blahoželáme a dúfame, že aj v budúcnosti budú mať chuť zúčastniť sa tejto súťaže.

PaedDr. Ildikó Viczenová a Mgr. Jana Pavlová

učiteľky, ktoré žiakov  pripravovali

• Šaliansky Maťko

•         Tento rok bola zorganizovaná súťaž v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Našu školu  reprezentovala na okresnom kole v Komárne žiačka 4. ročníka Alexandra Blahovská.  Nakoľko súťažiaci recitovali na veľmi dobrej úrovni, komisia to nemala ľahké. Do obvodného kola Alexandru síce  nenominovali, ale komisia jej udelila „Pochvalný list“.

PaedDr. Ildikó Viczenová

Učiteľka, ktorá žiačku pripravovala