• Deň matiek

•      Druhá májová nedeľa patrí mamičkám. Niekto mamičke daruje kvietky, niekto čokoládu alebo niečo iné. Žiaci našej školy im pripravili bohatý kultúrny program. Do jedálne školy pozvali mamičky, babičky aj rodinu. Netrpezlivo čakali, kedy budú vystupovať v programe. Vďaka pani učiteľkám a samozrejme aj vďaka svojej usilovnosti sa naučili básničky, pesničky aj rôzne scénky. Žiaci ukázali, čo všetko dokážu, aké nadanie sa v nich skrýva. Do bohatého popoludnia sa zapojil každý. Na konci programu ako znak vďaky boli mamičky  obdarované vlastnoručne vyrobenými darčekmi.

PaedDr. Ildikó Viczenová

• Súťaž "Zdravý životný štýl"

• Žiaci ročníkov 5-9 sa zúčastnili regionálnej súťaže s témou : zdravý životný štýl.  Vybrané práce žiakov, ktoré sa poslali na súťaž, si môžete pozrieť v galérii.

Mgr. Džamila Fabulová

• Deň narcisov

•      Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje, že vo verejnej zbierke Ligy proti rakovine  „Deň narcisov“ sa našim žiakom 8.ročníka: Lucii Kajanovej, Michaele Kaszásovej, Jozefovi Madleniakovi a žiakom 9.ročníka: Sofii Bandovej, Stephanii Bandovej, Sáre Bódišovej, Tomášovi Lakatošovi a Ladislavovi Szaboovi v doprovede  pani učiteliek: Holečkovej a Pastierovej, s vašou pomocou podarilo vyzbierať príspevok vo výške 509,11  eura. V mene občianskeho združenia Ligy proti  rakovine, Vám ďakujeme za spoluúčasť na tomto ušľachtilom čine.

Mgr. M. Holečková

• McDonald´s Cup 2023

• McDonald's Cup je celoročníková postupová futbalová súťaž školských tímov určená pre žiakov 1. stupňa, na ktorej nemohla chýbať ani naša škola. Z nášho kvalifikačného školského kola sa postupne kvalifikovali žiaci Pavol Rigó, Martin Rigó, Elizabeth Mária Bakmaz, Soňa Szabóová, Jozef Szlávik a Daniel Murcin, ktorí sa z postupového regionálneho kola, ktoré vyhrali nad tímami zo Z.Š. Pribety a dvoma tímami zo Z.Š. Svätý Peter, dostali na okresné kolo v Komárne. Tam, ale nestačili na školy, ktoré sa kvalifikovali z iných regiónov a nakoniec sa umiestnili na úžasnom 5. mieste z celého okresu Komárno.  Domov si priniesli diplom a mnoho športových skúseností.

• Školský šachový turnaj

• V poslednom čase sme u nás svedkami veľkého rozmachu šachu. Šachová hra si nielenže udržala priazeň žiakov na šachovom krúžku, ale obľúbili si ju aj vo svojom voľnom čase doma, či už online proti súperom z celého sveta alebo hrali so svojou rodinou a priateľmi.

Práve preto sa na našej škole uskutočnil šachový turnaj, kde si zmerali silu žiaci prvého a druhého stupňa v šachovej partii, čo je vlastne duševným bojom dvoch súperov, ktorí  majú k dispozícii rovnaké materiálne aj časové prostriedky a snažili sa získať rozhodujúcu prevahu.

Zo všetkých žiakov sa najlepšie umiestnili žiaci 6. a 7. ročníka v nasledovnom poradí :

1. miesto  –  Šimon Melíšek (7.trieda).
            2. miesto – Jakub Kajan (6. trieda).
            3. miesto – Josip Bakmaz (7. trieda).

Žiakom z celého srdca gratulujeme a veríme, že nie len oni ale aj ostatní  žiaci sa budú v tejto hre zdokonaľovať.

• Súťažíme s časopisom Rebrík

• Naša škola sa zapája do zaujímavých aktivít, ktoré pre žiakov 1. stupňa pripravuje redakcia časopisu Rebrík. Úspešným riešiteľom potom z redakcie pošlú diplom, časopis a knižnú odmenu. Naša škola má veľa takýchto úspešných riešiteľov. Ďalšie odmenené riešiteľky z našej školy sú druháčky:   Monika Rigóová a Sandra Molnárová.

Srdečne im blahoželáme.                                                               Mgr. Gabriela Hegedűšová

Čítanie nás baví

Zo školského kola čitateľskej súťaže ,, Čítanie nás baví,“ postúpili žiaci 2.stupňa: Róberta Rigóová a Diego Vöröš. Obaja mali za úlohu prečítať tri knihy, ktoré pre ich kategórie určila porota. Po prečítaní kníh vypracovali pracovné listy s úlohami. Aj napriek časovej náročnosti žiaci úlohy splnili. Súťaž organizovala Spojená škola internátna v Topoľčanoch. Aj vďaka tejto súťaži si žiaci rozvíjali slovnú zásobu i čitateľskú gramotnosť a to bol dôvod, prečo sa im aj p. uč. Mgr. Hegedűšová venovala a do súťaže ich prihlásila. Hlavným partnerom, ktorý do súťaže prispel aj knižným darom bol Spolok svätého Vojtecha. Ďakujeme za hodnotné knihy, ktoré SSV daroval úspešným žiakom, za jeho pomoc a podporu. Je to pravda odveká, že aj kniha je priateľ človeka. Žiakom srdečne blahoželáme a držíme palce v súťažnom kole v Topoľčanoch.

• Exkurzia- Komárno

• Zážitková exkurzia v meste Komárno mala pre našich žiakov štvrtého ročníka veľký význam. Prehliadka unikátnej  výstavy v Podunajskom múzeu zaujala aj naše súčasné deti. Mali totiž možnosť zacestovať si v čase do ríše retrohračiek a uvidieť zbierku 1200 kusov autíčok a vláčikov. Počas výstavy riešili deti viaceré úlohy a  v spoločnej diskusii ocenili pozitíva  a nadčasové čaro týchto starších hračiek. Počas prehliadky historického centra Komárna sme mali možnosť zachytiť  atmosféru povestných komárňanských dní a oboznámiť sa napríklad aj s procesom výroby chutnej cukrovej vaty. V rámci tohto dňa si deti odniesli príjemné zážitky ako aj nové vedomosti.