• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU 2023

• V mesiaci november 2023 sa na našej škole organizovala Olympiáda v anglickom jazyku. Zapojili sa do nej žiaci piateho, šiesteho, siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka.

V školskom kole sa na 1. mieste umiestnili:

Katarína Obrancová v kategórii 1A,

Dušan Kajan v kategórii 1B.

Adam Zahoran  je úspešným riešiteľom v kategórii 1B.

Katka a Dušan postupujú do okresného kola.

Srdečne blahoželám a želám veľa úspechov v okresnom kole.

Ing. Erika Pastierová

• Okresné kolo Technickej olympiády

•      23. 11. 2023 sa naši postupujúci žiaci zo školského kola technickej olympiády zúčastnili okresného kola v Komárne. V kategórii A to boli žiaci Dušan Kajan a Patrik Vida a v kategórii B Jakub Kajan. Okrem praktickej úlohy, kde museli dokázať svoje znalosti a technickú šikovnosť museli prejsť aj vedomostným testom z oblasti techniky, fyziky a matematiky. Žiaci si priniesli domov svoje výtvory a kopec nových skúseností.

• Deň sporenia

•     Dňa 30.10. sme si pripomenuli svetový deň sporenia. Keďže sa s pojmom peniaze žiaci stretávajú už veľmi skoro, je potrebné venovať sa tejto téme zodpovedne. V škole sme usporiadali rôzne aktivity. Rozprávali sme sa so žiakmi o tom, či je potrebné mať vreckové, či si aj pomáhaním s domácimi prácami vedia niečo od rodičov nasporiť, za účelom mať vlastné peniaze na drobné výdavky. Na základe zásad o recyklácii odpadov sme pre nich vymysleli ako by sa dalo z niektorého odpadu ešte niečo ďalšie vyrobiť.  Potrebujeme k tomu: minimálne investície, zábavné aktivity a trochu času. Žiaci našej školy vytvorili zaujímavé a hlavne jedinečné predmety z odpadov. Sú to napríklad: ihelnička, poštová schránka, miska, stojany na: perá, ceruzky, nožnice a pod.

Môžeme povedať, že žiaci našej školy majú veľa dobrých a pekných nápadov.

Táto akcia je možno dobrým štartom pre šetrenie domáceho rozpočtu.

• Šachový turnaj

• - Keď sa už raz človek zoznámi so šachom, zostane v ňom táto skúsenosť po celý život. Je lepšie pripravený na riešenie mnohých situácií, naučí sa rýchlo a racionálne rozhodovať. (Anatolij Jevgenievič Karpov)

Dňa 10. 11. 2023 sa naši žiaci zúčatnili okresného kola v obci Bátorové Kosihy v rýchlom šachu.  Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka si vyskúšali zabojovať o postup do krajského kola, kde získali nové skúsenosti a nadobudli nové poznatky o tomto športe.

• Výsledky okresného kola v jazykovom WocaBee šampionáte 2023

• Pred pár dňami bolo vyhodnotené okresné kolo súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2023. Wocabee je inovatívna online aplikácia pre školy, ktorá prináša žiakom skutočné výsledky.

Sme veľmi radi, že naši žiaci 5. ročníka zvládli súťaž v učení cudzích slovíčok vynikajúco  a v rámci celého komárňanského okresu sa umiestnili na krásnom štvrtom mieste.

Srdečne piatakom blahoželáme a želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu anglického jazyka.

• HOVORME O JEDLE

• týždni od 16. októbra do 20.októbra 2023 sa žiaci našej školy, pod vedením pedagógov, zapojili do aktivít, ktoré sa konali  v rámci XI. ročníka týždňa „HOVORME O JEDLE.“

Zapojili sme  sa  do súťažno-vzdelávacích aktivít a výtvarnej súťaže.

V rámci súťažno-vzdelávacích aktivít to boli témy:

Pondelok: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky – Mgr. Marián Pham /THD-9.ročník/

Utorok: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov – Mgr. Mária Holečková/THF-7.ročník/

PaedDr. Ildikó Viczenová/aktivity v 1.ročníku/

Štvrtok: Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny –Ing. Beáta Szabóová/BIO-9.ročník/

V rámci výtvarnej súťaže, pod vedením p.uč. Mgr. Džamily Fabuľovej, to boli témy:

1. téma: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky: /František Bugáň 8r./

2. téma: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov: /Sarah Šubová 1r., Daniel Murcin 5r.,

Sebastián Rigó 6r./

4. téma: Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny: /Viktória Vörösová 5r., Lea Ježová 9r./

5. téma: Cukry, tuky, soľ: /Jennifer Rigóová 9r./

Všetkým pedagógom a žiakom, ktorí sa zapojili do týchto aktivít, chcem poďakovať, za ich aktívny prístup pri vymýšľaní a realizácii pútavých a poučných aktivít  počas tohto týždňa