• Keď dar poteší

• Rastlinky darované od miestnej organizácie záhradkárov sa rozrástli, zakvitli a milo nás potešili. ĎAKUJEME !

• Šikovné ruky

• Šikovné ruky druhákov a štvrtákov pod vedením pani učiteľky Mgr. Madarászovej vytvorili letnú náladu na chodbe našej školy.

• Dobro rozdávaním rastie

• Žiaci našej školy sa zapojili do celoslovenskej výzvy Dlaň dokorán, ktorú iniciovala ZŠ s MŠ Trakovice. Z farebných papierov sme vystrihli naše obkreslené ruky a do dlaní sme napísali, aký dobrý skutok sme aktuálne urobili. Vystrihnuté ruky sme potom po ročníkoch zlepili a vytvorenú reťaz sme odmerali. Nameranú dĺžku v decimetroch (dm) sme spolu s počtom žiakov zapojených do aktivity poslali aj s fotografiou ZŠ s MŠ Trakovice. Veríme, že aj naše dobré skutky pomôžu k vytvoreniu slovenského rekordu a budú zapísané do Slovenskej knihy rekordov. Ďakujeme všetkým žiakom za šírenie dobra a zapojenie sa do celoslovenskej výzvy.

Mgr. Hegedűšová, Mgr. Fabuľová

• MDD

• Dňa 03.06. 2022 sme na našej škole v spolupráci s Obecným úradom  oslávili Medzinárodný deň detí. Podujatie otvorila a všetkých privítala pani riaditeľka Ing. M. Horváthová na amfiteátri v areáli školy. Pani učiteľky – Mgr. Fabuľová a Mgr. Holečková oboznámili deti  s priebehom a pokynmi  zábavného dopoludnia.

Súťažné aktivity sa odohrávali na ihrisku a v areáli školy. Deti od triednych učiteľov dostali kartičky s menom. To bol aj vstupný lístok na ihrisko. Bolo 11 súťažných disciplín. Deti za každú disciplínu dostali pečiatku na kartičku. Cieľom bolo získať plný počet pečiatok. Za splnené úlohy ich čakala sladká odmena. Starší žiaci pomáhali menším žiakom pri presune medzi disciplínami. V zadnej časti ihriska bol multifunkčný skákací hrad pre menšie deti, rozprávková kráľovná s košíkom plným sladkostí, dočasné tetovanie a modelovanie zvieratiek z balónov.  Mimo ihriska v bezpečnej vzdialenosti na deti čakali poľovníci. Deti si s ich pomocou mohli preveriť svoj bystrý zrak streľbou zo vzduchovky. Na amfiteátri ich zase čakal tanečník p. Valach, ktorý deti roztancoval. Zábava sa deťom veľmi páčila. Občerstvenie v podobe ovocnej bublaniny, džúsov a jabĺčok nám sprostredkovali naše pani kuchárky v spolupráci s OÚ.

Na záver deti dostali sladkosti za absolvované disciplíny. Počasie bolo slnečné a okrem slnka nás učiteľov hrial aj dobrý pocit, že sme vyčarili úsmevy na tvárach našich detí.

Mgr. Mária  Holečková

• O krásnom modrom Dunaji

• Z príležitosti Medzinárodného dňa Dunaja (29. júna) sme si pripomenuli túto rieku, ktorá je symbolom Európy. Po Volge je Dunaj najdlhšou riekou Európy, ktorá preteká cez 18 krajín. Žiaci sa už na hodinách stretli s týmto monumentálnym prírodným javom, preto bolo pre nich samozrejmosťou zachytiť vo svojich kresbách najznámejšie okolia Dunaja. Do aktivity sa zapojili žiaci tretieho ročníka a žiaci z druhého stupňa. Znova dokázali, že majú kreativitu, talent a chuť do práce.

autor aktivity

• Výlet Topoľčianky

• Naša škola dňa 21. júna 2022 absolvovala školský  výlet do Topoľčianok. Žiakov sprevádzali pani učiteľky Mgr. M. Holečková, Ing. E. Pastierová a PaedDr. I. Viczenová. Cesta autobusom ubiehala rýchlo, deti si ju spríjemňovali spievaním a vzájomnými rozhovormi. Ako prvý sme navštívili Národný žrebčín – Topoľčianky. Chovajú tu štyri plemená koní, z ktorých najznámejšie sú lipicany. Mohli sme vidieť aj koňa, ktorý patrí anglickej kráľovnej Alžbete II. Deťom sa koníky veľmi páčili, mohli si ich odfotiť, aj pohladkať. Po krátkej prestávke sme navštívili kaštieľ, ktorý je dominantou  mestečka. Oboznámili sme sa s jeho bohatou  históriou a deti si mohli zopakovať vedomosti zo školského roka. Po prechádzke v okolitom parku sme sa občerstvili zmrzlinou a tešili sme sa na zubrov. Táto zvernica sa nachádza neďaleko Topoľčianok. Počasie sme mali ideálne. Bolo slnečno, nie horúco a tak sme využili čas na detskom ihrisku. Žiaci sa správali slušne, nikomu sa nič vážne nestalo.                 Vrátili sme sa s peknými zážitkami.

Mgr. M. Holečková

• Čo dokážu čierne bodky

• Niekedy dni plné prísneho učenia sa treba vyvážiť a spestriť zaujímavými činnosťami. Žiaci dostali z papiera vystrihnuté štyri čierne  bodky. Mohli z nich využiť jedno až štyri. Ich úlohou bolo vymyslieť, kde všade na svete sa môžeme stretnúť touto formou a mali použiť bodky tak, aby boli súčasťou jednej ucelenej tvorby. Tejto kreatívnej aktivity sa zúčastnili žiaci tretieho, piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Ich fantázia bola naozaj pestrá.

autor aktivity

• Knižné dary

•      Za stálu spoluprácu od vydavateľstva SLOVART naša knižnica dostala zopár knižných darov. Každý žiak si v knižnici môže nájsť niečo zaujímavé na čítanie, nakoľko tu máme zastúpené rôzne žánre literatúry z domova i zo zahraničia, klasické i moderné diela.

vedúca školskej knižnice