• Učíme sa doma

Hero_Tomas_Kajan.pptx

Erik_Teenagers.docx

Vzdelávanie štvrtákov počas koronavírusu

V polovici marca sa školy na celom Slovensku zatvorili v dôsledku šírenia pandémie COVID – 19. Prešli sme na dištančné vzdelávanie, ktoré bolo spočiatku náročné, avšak sme sa s ním popasovali a v súčasnosti ho zvládame bravúrne.

V prvom rade by som sa rada poďakovala rodičom za ich trpezlivosť, ochotu a pochopenie v tomto náročnom období a v druhom rade žiakom – štvrtákom, ktorí sú mimoriadne disciplinovaní a pracovití, čo je vidieť aj na ich prácach.

Spoločne komunikujeme cez skupinu, ktorú máme vytvorenú na messengeri. Momentálne nám takýto spôsob výučby všetkým vyhovuje. Žiaci pracujú s rôznymi prezentáciami, pracovnými listami, vzdelávacími portálmi a vyhľadávajú informácie na internete. Všetci sú nesmierne šikovní.

Všetkým prajem pevné zdravie a dúfam, že sa čoskoro stretneme.

Mgr. Veronika Ďurfínová

triedna učiteľka 4.triedy

Tretiaci "na messengeri"

Už piaty týždeň sme paralyzovaní koronavírusom. Prinútil nás učiť sa netradične. Zo začiatku to bolo pre nás všetkých veľmi náročné. Hoci ani po štyroch týždňoch to nie je jednoduché, dokázali sme sa v organizácii vyučovania z domu zorientovať. Prvé dni to boli trochu aj emócie, pretože sme sa borili s technickým, softvérovým vybavením domácností, odosielaním splnených úloh ako spätnú väzbu pre pani učiteľku, riešením online testov a pod. Dokázali sme sa s týmto popasovať a skoro problémy vyriešiť.

Po týždni od pondelka 23.3.2020 sme nabehli na vyučovanie cez videohovory. V netradičnej situácii nám takáto forma vyučovania všetkým - žiakom, rodičom i vyučujúcej - vyhovuje a „veľa sa nelíši“ od výuky v škole. Hoci nie je to osobný kontakt, s deťmi sa navzájom vidíme, môžeme sa porozprávať, poradiť sa, klásť si rôzne otázky, vysvetliť mnohé nepochopené informácie, učebné látky, ale aj dať o sebe a svojom spôsobe života v neľahkej dobe vedieť spolužiakom, kamarátom. Je nám však ľúto, že žiaci z marginalizovaných skupín sa do vyučovania nezapájajú, napriek tomu, že internet mnohí v mobiloch využívajú. Tu bohužiaľ komunikácia zlyháva, čo sa odzrkadlí aj na ich ďalšom vzdelávaní.

Na precvičovanie učiva využívame rôzne portály – www.alf.sk ; www.skolahrou.sk ; www.viemematiku.sk ; www.bezkriedy.sk ; www.youtube.sk ; www.planetavedomosti.sk

Žiaci získavajú digitálne zručnosti vyhľadávaním informácií na internete z oblasti prírodovedy, vlastivedy, či akýchkoľvek zaujímavostí týkajúcich sa vyučovania. V rámci vyučovania informatiky začíname s elektronickou komunikáciou. Učíme sa čítať mailové správy, písať, ale aj správnu netiketu.

Ukážky z vyučovania na diaľku si môžete pozrieť v záložke fotoalbumy. Veríme, že sa čoskoro opäť stretneme v zdraví a dobrej kondícii.

Aby to tak bolo, zostaňme doma, riaďme sa pokynmi kompetentných, dodržiavajme hygienu, ruky si umývajme mydlom, nosme rúška, ktoré sme si svojpomocne ušili, (vytvoríme si aj ďalšie - z kuchynských utierok, ak bude málo) používajme rukavice a antibakteriálne prostriedky. Ak nám však bude doma veľmi dlho, môžeme sa vybrať do prírody, no na miesta, kde sa nezdržiava veľa ľudí. Chytajme vitamín D.

Takto spoločne koronavírus  pokoríme.

Mgr. Ema Kaplocká

triedna učiteľka 3.triedy